Karpacz gościnny zimową porą

Karpacz to położony u podnóża Śnieżki znany ośrodek narciarski, trudno więc dziwić się, że co roku odwiedzany jest przez tłumy turystów. Wpływ na to ma wiele czynników, wśród których wspomina się między innymi o dużej liczbie wyciągów, zróżnicowaniu kolejnych z nich z uwagi na poziom skomplikowania, a także niepowtarzalnych krajobrazach, widoki karkonoskich szczytów pozostają bowiem w pamięci przez duże lata.

Mocną stroną miasta jest zresztą również jego położenie, zlokalizowany w dolinie Łomnicy Karpacz jest bowiem ośrodkiem rozciągającym się u podnóża Śnieżki – największego szczytu w Karkonoszach. Warto zresztą nadmienić, że w jego okolicach znajduje się także kilka innych wzniesień wartych zainteresowania ze strony turystów. Pohulanka, Góra Saneczkowa oraz Karpatka nie są może tak imponujące, jak spoglądająca na nie z wysoka Śnieżka, charakteryzują się jednak łagodnymi stokami, które w czasie zimy przeobrażają się w znakomite tereny zjazdowe. Miasto może pochwalić się również łagodnym, górskim klimatem, nie bez znaczenia jest zaś i to, że śnieg pojawia się tu już w listopadzie i zazwyczaj utrzymuje się nawet do połowy marca, co nie jest wcale oczywiste w wielu innych kurortach. Nawet niesprzyjająca pogoda nie jest jednak w stanie zepsuć przyjemności związanej z pobytem w tym mieście, wśród niepowtarzalnych miejsc, które trzeba zobaczyć warto zaś wymienić choćby pochodzącą z Norwegii dwunastowieczną świątynię Wang, która trafiła do Karpacza pod koniec dziewiętnastego stulecia. Co ciekawe, choć świątynia jest tłumnie odwiedzana przez turystów, nie oznacza to wcale, że nie pełni już innych funkcji. Nadal jest czynnym kościołem ewangelicko-augsburskim stanowiąc jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Gdy pogoda nie sprzyja można też zajrzeć do Muzeum Sportu i Turystyki oraz Miejskiego Muzeum Zabawek, zachwyt turystów wzbudza jednak również alpejski tor bobslejowy oraz oryginalna ścieżka saneczkowo-bobslejowa.

Karpacz ma nawet swój własny Trójkąt Bermudzki ulokowany na ulicy Strażackiej, a na szczycie tak lubianej przez turystów Śnieżki mieści się tłumnie odwiedzane Obserwatorium Meteorologiczne wraz z tarasem widokowym. Plusem Karpacza jest i to, że tereny zjazdowe są zlokalizowane zarówno w obrębie miasta, jak i na zboczach Kopy. Na turystów czeka blisko 6 kilometrów tras, godne podkreślenia jest zaś i to, że każda charakteryzuje się nieco innym poziomem skomplikowania. Dla najbardziej zaawansowanych przygotowano trasy w obrębie Kopy i Złotówki, za łatwe uznaje się zaś stoki w mieście, które są przystosowane przede wszystkim do potrzeb tych osób, które dopiero zbierają swoje pierwsze doświadczenia. Ciekawe są też szlaki, którymi można zwiedzać Karkonosze, okazuje się bowiem, że i one odpowiadają różnym umiejętnościom kolejnych turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *