Karpacz – miasteczko idealne dla dzieci

Leżący u stóp Śnieżki (najwyższej góry Karkonoszy) Karpacz, to miasteczko bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Wszyscy są zachwyceni licznymi atrakcjami, jakie oferuje. Wielbiciele przyrody mogą udać się w góry, aby przechadzając się wśród lasów, łąk i pól oczyścić płuca, zrelaksować się oraz nabrać sił przed powrotem do szkoły, czy pracy. Wielbiciele sportów i aktywnego wypoczynku mogą między innymi udać się na sztuczne lodowisko – otwarte przez cały rok. Ci, którzy celują bardziej w muzea mogą zaś odwiedzić między innymi Muzeum „Karkonoskich Tajemnic” oraz Muzeum Zabawek.

Wiele zależy zwykle od tego, w jakim gronie (a może samotnie?) przybyliśmy do Karpacza. Osoby, które przyjechały całą rodziną – wraz z dziećmi – zapewne poszukują atrakcji, które spodobałyby się przede wszystkim maluchom. Jakie atrakcje tego typu posiada Karpacz, ile kosztują i czy warto je odwiedzić? W Karpaczu można znaleźć – jak już wspomniano – świetne, sztuczne lodowisko. Jest to wspaniała atrakcja nie tylko w czasie zimy, ale również i w lecie. Znakomicie orzeźwia i pomaga przetrwać wielkie upały. Lodowisko jest bowiem otwarte przez cały rok i dostosowane do rodzin z dziećmi. Ci najmłodsi, którzy jeszcze nie potrafią jeździć i których rodzice woleliby jeszcze nie ciągnąć ze sobą na lód, mogą się znakomicie bawić w specjalnie ku temu wydzielonej salce – rodzice nie muszą się obawiać o swoje malutkie pociechy i zastanawiać, czy nic im nie grozi. Są bowiem w owej salce absolutnie bezpieczne. Wstęp na lodowisko kosztuje 6 złotych, zaś za wypożyczenie łyżew zapłacimy 4 złote. W miasteczku znajduje się też uwielbiane przez wszystkie dzieci Muzeum Zabawek. Zawiera ponad 2 tysiące eksponatów, w tym zabawki z różnych stron świata – Azji, Ameryki i Australii. Będzie to z pewnością świetna atrakcja dla każdego dziecka, które spędzi w muzeum długie godziny, przyglądając się wszystkim eksponatom. Muzeum powstało dzięki sławnemu mimowi i kolekcjonerowi, Henrykowi Tomaszewskiemu, który podarował władzom miasta swoją kolekcję zabawek w roku 1994. Przez długi czas zbierał on eksponaty, które jego zdaniem miały w sobie „to coś”. Nic zatem dziwnego, że teraz wystawione w muzeum i to w gablotkach tematycznych, które same w sobie mogą być atrakcją dla zwiedzających, zabawki przyciągają wzrok i zachwycają każdego. Bilet wstępu kosztuje 8 złotych (cena biletu normalnego) lub 5 złotych (cena biletu ulgowego). Ci nieco mniej aktywni mogą również skorzystać z oferty wjazdu na Kopę, przy pomocy wyciągu krzesełkowego. Kopa to wysoka góra, której szczyt sięga 1375 metrów nad poziomem morza. Wjazd na taką górę może być wspaniałą atrakcją i na pewno żadne dziecko tego nigdy nie zapomni.

Doskonałe widoki, znakomite wrażenia i piękno przyrody – wszyscy będą zachwyceni. Skorzystanie z wyciągu nie jest wcale drogie – kosztuje jedynie 29 złotych dla dorosłych oraz 24 złote w cenie ulgowej, gdy jedziemy przed godziną 13. Zaś po tej godzinie cena nieznacznie spada i bilet normalny kosztuje 26 złotych, natomiast bilet ulgowy 20 złotych. Oczywiście, to cena podróży w obie strony. Warto również odwiedzić Letni Tor Saneczkowy Kolorowa oraz Park Linowy Trollandia. Bilety na pierwszą atrakcję kosztują jedynie 7 złotych, natomiast bilety w Parku Linowym Trollandia będą nas kosztować 25 złotych w cenie normalnej i 20 złotych w cenie ulgowej. Dzieci będą na pewno zachwycone również Parkiem Miniatur w Kowarach i Dino Parkiem w Szklarskiej Porębie. Obie atrakcje są ulokowane bardzo niedaleko od Karpacza, zatem można tam bez problemu dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *