Atrakcje Karpacza dla najmłodszych

Miasto Karpacz położone jest w Sudetach Zachodnich, na terenie dzisiejszego województwa dolnośląskiego i nie da się ukryć, że mamy w jego przypadku do czynienia z jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych zlokalizowanych w Karkonoszach. Najczęściej myśli się o nim jako o ośrodku sportów zimowych, nie ulega jednak wątpliwości, że Karpacz jest atrakcyjny i dla tych osób, które zdecydują się na wypoczynek w środku lata. Co ważne, mamy do czynienia z miejscowością, którą może odwiedzić cała rodzina i nie ma wątpliwości, że każdy z jej członków będzie się bawił jednakowo dobrze.

Miasto już od jakiegoś czasu stara się troszczyć również dla najmłodszych gości, istnieje więc coraz mniejsze prawdopodobieństwo tego, że podczas wizyty będzie im doskwierała nuda. Całodzienna wycieczka w góry to zatem nie jedyna atrakcja zwłaszcza, że dla młodszych dzieci może być ona doświadczeniem przede wszystkim męczącym. Jednym z tych miejsc, które wypada odwiedzić przynajmniej raz jest Miejskie Muzeum Zabawek. Dzieci mogą tu podziwiać ponad dwa tysiące eksponatów, na uwagę zasługują przy tym zabawki, które pochodzą nie tylko z Polski, ale również z tak odległych państw, jak choćby Australia, Japonia oraz Meksyk. Co ciekawe, lalki są przedstawiane tak, jak gdyby wykonywały codzienne czynności, można więc przyglądać się wyjątkowym scenkom rodzajowym. W muzeum na maluchy czeka również Miś Uszatek oraz to, co chłopcy lubią najbardziej – modele samochodów. Inną rozrywką, która z pewnością zapadnie maluchom w pamięć jest otwarte przez cały rok lodowisko. Szczególną popularnością cieszy się ono latem, w czasie wakacyjnych upałów nic bowiem nie odświeża bardziej niż wspólny wypad na łyżwy w towarzystwie rodziców. Największą atrakcją Karpacza jest oczywiście znajdujący się w pobliżu miasta szczyt Śnieżka. Oczywiście, maluchy nie muszą wcale zdobywać go na własnych nogach, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystały z wyciągu krzesełkowego przygotowanego przez Miejską Kolej Linową. Ciekawym rozwiązaniem jest też letni tor saneczkowy, którego znakomite oświetlenie sprawia, że z powodzeniem można go odwiedzać nie tylko za dnia, ale również wieczorem.

Karpacz odpowiada również na rosnącą popularność, jaką cieszą się parki linowe. Popołudnie w mieście można więc spędzić pokonując trasy umieszczone między drzewami i zastanawiając się nad tym, jakie atrakcje mogą tam na nasz czekać. A jest ich niemało, mogą być to bowiem zarówno zjazdy, jak i siatki pionowe i kładki. Co ważne, trasy różnią się między sobą tak, aby można było jak najpełniej dostosować je zarówno do wieku, jak i możliwości fizycznych dziecka. Chwili wytchnienia oraz niezapomnianych emocji można poszukać także w miasteczku cyrkowym znajdującym się w pobliskiej miejscowości Miłków. Nie każde dziecko ma przecież okazję do tego, aby przyjrzeć się tygrysowi bengalskiemu albo wielbłądowi. Mówiąc o atrakcjach nie można też zapomnieć o Parku Miniatur znajdującym się w pobliskich Kowarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *