Karpacz – miasteczko idealne dla dzieci

Leżący u stóp Śnieżki (najwyższej góry Karkonoszy) Karpacz, to miasteczko bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Wszyscy są zachwyceni licznymi atrakcjami, jakie oferuje. Wielbiciele przyrody mogą udać się w góry, aby przechadzając się wśród lasów, łąk i pól oczyścić płuca, zrelaksować się oraz nabrać sił przed powrotem do szkoły, czy pracy. Wielbiciele sportów i aktywnego wypoczynku mogą między innymi udać się na sztuczne lodowisko – otwarte przez cały rok. Ci, którzy celują bardziej w muzea mogą zaś odwiedzić między innymi Muzeum „Karkonoskich Tajemnic” oraz Muzeum Zabawek.

Wiele zależy zwykle od tego, w jakim gronie (a może samotnie?) przybyliśmy do Karpacza. Osoby, które przyjechały całą rodziną – wraz z dziećmi – zapewne poszukują atrakcji, które spodobałyby się przede wszystkim maluchom. Jakie atrakcje tego typu posiada Karpacz, ile kosztują i czy warto je odwiedzić? W Karpaczu można znaleźć – jak już wspomniano – świetne, sztuczne lodowisko. Jest to wspaniała atrakcja nie tylko w czasie zimy, ale również i w lecie. Znakomicie orzeźwia i pomaga przetrwać wielkie upały. Lodowisko jest bowiem otwarte przez cały rok i dostosowane do rodzin z dziećmi. Ci najmłodsi, którzy jeszcze nie potrafią jeździć i których rodzice woleliby jeszcze nie ciągnąć ze sobą na lód, mogą się znakomicie bawić w specjalnie ku temu wydzielonej salce – rodzice nie muszą się obawiać o swoje malutkie pociechy i zastanawiać, czy nic im nie grozi. Są bowiem w owej salce absolutnie bezpieczne. Wstęp na lodowisko kosztuje 6 złotych, zaś za wypożyczenie łyżew zapłacimy 4 złote. W miasteczku znajduje się też uwielbiane przez wszystkie dzieci Muzeum Zabawek. Zawiera ponad 2 tysiące eksponatów, w tym zabawki z różnych stron świata – Azji, Ameryki i Australii. Będzie to z pewnością świetna atrakcja dla każdego dziecka, które spędzi w muzeum długie godziny, przyglądając się wszystkim eksponatom. Muzeum powstało dzięki sławnemu mimowi i kolekcjonerowi, Henrykowi Tomaszewskiemu, który podarował władzom miasta swoją kolekcję zabawek w roku 1994. Przez długi czas zbierał on eksponaty, które jego zdaniem miały w sobie „to coś”. Nic zatem dziwnego, że teraz wystawione w muzeum i to w gablotkach tematycznych, które same w sobie mogą być atrakcją dla zwiedzających, zabawki przyciągają wzrok i zachwycają każdego. Bilet wstępu kosztuje 8 złotych (cena biletu normalnego) lub 5 złotych (cena biletu ulgowego). Ci nieco mniej aktywni mogą również skorzystać z oferty wjazdu na Kopę, przy pomocy wyciągu krzesełkowego. Kopa to wysoka góra, której szczyt sięga 1375 metrów nad poziomem morza. Wjazd na taką górę może być wspaniałą atrakcją i na pewno żadne dziecko tego nigdy nie zapomni.

Doskonałe widoki, znakomite wrażenia i piękno przyrody – wszyscy będą zachwyceni. Skorzystanie z wyciągu nie jest wcale drogie – kosztuje jedynie 29 złotych dla dorosłych oraz 24 złote w cenie ulgowej, gdy jedziemy przed godziną 13. Zaś po tej godzinie cena nieznacznie spada i bilet normalny kosztuje 26 złotych, natomiast bilet ulgowy 20 złotych. Oczywiście, to cena podróży w obie strony. Warto również odwiedzić Letni Tor Saneczkowy Kolorowa oraz Park Linowy Trollandia. Bilety na pierwszą atrakcję kosztują jedynie 7 złotych, natomiast bilety w Parku Linowym Trollandia będą nas kosztować 25 złotych w cenie normalnej i 20 złotych w cenie ulgowej. Dzieci będą na pewno zachwycone również Parkiem Miniatur w Kowarach i Dino Parkiem w Szklarskiej Porębie. Obie atrakcje są ulokowane bardzo niedaleko od Karpacza, zatem można tam bez problemu dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *