Karkonosze znane są nie tylko z pięknych i przyjaznych turystom gór, ale również z miejsc, które możemy określać nie tylko mianem wyjątkowych, ale i takich, które czekają dopiero na odkrycie. Nawet goście, którzy trafiają tu co roku i których przyjazdy charakteryzuje duża regularność przyznają, że niemal zawsze czeka na nich przynajmniej jedno zaskoczeniem. Takim mianem można określić z pewnością również Gościniec Leśny Dwór, który położony jest na terenie rezerwatu biosfery UNESCO. J

uż niezwykła okolica może być wystarczającą zachętą do tego, aby go odwiedzić, osoby, które poszukują jeszcze mocniejszych argumentów również nie powinny być jednak rozczarowane. Dla gościńca charakterystyczne jest to, że oferuje pokoje z łazienką oraz prysznicem, turysta decydujący się na letni wypoczynek w Karkonoszach może przy tym liczyć na telewizor z dostępem do annałów telewizji kablowej. Karkonosze sprawiają wrażenie przestrzeni, w której czas zatrzymał się już dawno temu, osoby, które się tu wybierają mogą jednak liczyć na możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu, który oferowany jest w Gościńcu Leśny Dwór bez konieczności ponoszenia przez gości z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych opłat. Osoby zainteresowane pokojami zlokalizowanymi w gościńcu nie muszą też obawiać się, że przywitają ich tam spartańskie warunki typowe dla wielu karkonoskich schronisk. Leśny Dwór to pokoje wyposażone nie tylko w podstawowe udogodnienia, ale również w wyjątkowej urody sosnowe meble zaprojektowane w lokalnym stylu. Właściciele gościńca zadbali o to, aby wszystkie pokoje były ogrzewane, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że dla większości z nich charakterystyczna jest również niewielka część o charakterze wypoczynkowym. Na korytarzu znajdują się czajniki elektryczne, z których mogą korzystać wszyscy goście bez względu na porę dnia.

Wielką zaletą Gościńca Leśny Dwór jest również jego lokalizacja, która powinna przypaść do gustu zarówno miłośnikom sportów zimowych, jak i pieszych wycieczek po górach. W odległości zaledwie 800 metrów znajduje się kilka wyciągów narciarskich, w pobliżu obiektu nie brakuje przy tym również szlaków turystycznych. Jedynie dwa kilometry dzielą pensjonat od jednej z największych atrakcji w okolicy – Muzeum Zabawek i Lalek, które już od dawna budzi zachwyt nie tylko w najmłodszych, ale i w znacznie starszych turystach. W Gościńcu Leśny Dwór mieści się również znakomita restauracja Mamma Mia, w której serwowane są dania kuchni włoskiej przygotowywane zawsze z ogromną starannością. Do dyspozycji gości oddany jest także słoneczny taras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *